Skip links

Koltuğa Göre Halı Seçimi Nasıl Olmalı?

Evimizde yaptığımız değişiklikler zaman zaman kendimizi tazelemek açısından faydalıdır. Herkes evini yenilemek için maalesef sıfırdan eşya alamıyor, ancak ufak değişiklikleri yapacak kadar herkesin bütçe ayırabildiğini biliyoruz. İşte halılar ufak bütçeyle bir evde yapılabilecek en büyük değişimleri oluşturabilir.

Bu makalemizde koltuğa göre halı seçimi nasıl olmalı? Sorusunun yanıtını verelim istedik. Bu nedenle öncelikli olarak koltuklarınızın rengini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yani koyu renkte bir koltuğa koyu renkte bir halı eklediğinizde ortamı daha fazla karartacağınızdan bu sıkıcı bir görüntüye neden olabilir. Bunun için zıt renklerin uyumunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Mesela gri koltuklar için açık renk halılar ideal seçim olacaktır.

Beyazın ağırlıklı olduğu bir halı üzerinde gri desenler olabilir. Ancak grinin kendi başına ağır ve modern duruşu halının üzerindeki desenlere de dikkat edilmesini gerektirir. Modern çizgiler klasik çizgilere göre daha ağır basar. Bunun için sadelik gri koltuklar için önemli bir seçimdir.

Artık modası geçmiş renklerden uzaklaşmanın zamanı geldi. Cesur ve daha hareketli renklere sahip halılar kullanarak ortamı daha renkli bir hale dönüştürebilirsiniz.

Leave a comment