Skip links

Sürgülü Gardırop Modelleri

Sürgülü gardırop modelleri, kişisel eşyaların sayısının artması sonrasında popüler olmaya başlamıştır. Eşyaların saklanması ve belli bir düzen içerisinde kalması için kullanılan sürgülü dolaplar, alandan tasarruf edebilmek açısından da kullanışlıdır. Özellikle dar yatak odalarının kurtarıcısı olan bu dolaplar optimum kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Sürgülü gardırop modellerinde menteşeli kapak olmadığından ray kapak sistemi kullanılır. Dolayısıyla menteşe kapakları açtığınızda oluşan alan daralması yaşanmaz. Kapakların kayarak hızlı bir şekilde açılması frenleme sistemi sayesinde durdurulmuştur. Bu da dolabın kolayca deforme olmasının önüne geçecektir.

Dolap Modelleri

Dolap modelleri kullanıcının beklentisine ve alanın büyüklüğüne göre tasarlanır. Hazır dolaplar gibi kişiye özel dolapların üretimi de yapılmış olduğundan istenilen her yer için dolap yapabilmek mümkündür. Gardıroplarda tasarım değişirken aynı zamanda kullanılan malzemede farklı olabilir. MDF dolapların yanı sıra farklı malzemelerde kullanılabilir. Kullanılan malzemelerin kalitesi dolabın sağlamlığını ve kullanım süresini de etkileyecektir.

Dolaplar yaşam alanlarında en çok ihtiyaç duyulan eşyalar arasında yer alır. Bunun için herkes kendi zevki ve bütçesi doğrultusunda dolap seçimi yapar.

Leave a comment