Skip links

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Antreler yani evin giriş koridorları içeri giren kişiye evin dekorasyonu konusunda genel bilgi verecektir. Bunun için insanlar dekorasyona başlarken önceliği antreye vermeye çalışırlar. Antre bir odadan diğerine geçiş noktası olduğundan burada kullanılacak renkleri özenle seçmeniz gerekiyor. Birbirini tamamlayan renkler geçişi kolaylaştırırken gözün yorulmasının da önüne geçecektir.

Aydınlık ve Ferah Antreler

Antrelerin aydınlık olması da oldukça önemlidir. Bunun için eğer antreniz güneş almıyorsa bu durumda seçiminiz açık renkten yana olması gerekir. beyaz renk antre dekorasyonunda avantaj sağlar. Dolayısıyla odalar arası geçişte beyaz her zaman tamamlayıcı olacaktır.

Sade Seçimleri

Antrelerde sadelik önemlidir. Kalabalık bir antre evin genel dekorasyonunu yapmanızı zorlaştıracağı gibi karmaşık bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Bunun için karmaşıklıktan uzak olması için yerdeki halı seçiminden tutunda duvardaki tablolara varıncaya kadar hepsinde seçici olmanız gerekiyor. Koridor tasarımında kullanacağınız mobilyalar konusunda ince ve zarif olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Boy Aynaları

Koridorda boy aynası da önemli bir tercihtir. Hem girişte hem de çıkışta kendinize çeki düzen vermek için kullanabilirsiniz.

 

Leave a comment