Skip links

Özel Mobilya Tasarım için 2023 Fiyat Listesi Rehberi

Bir yapının herhangi bir odasına girildiğinde, en çok göze çarpan unsur mobilyalar ve bunların odayla arasındaki uyumdur. Hem odanın hem de mobilyaların rengi, dekorasyonun dikkat edilmesi gereken bir kısmıdır.

Özel Tasarım Kanepe Fiyatları 2023

özel tasarım kanepe fiyatlar 2023

Odanız için en uygun kanepe ya da koltuğu seçerken bazı önemli soruları da bu doğrultuda cevaplayın. En önemli sorulardan biri, evde kaç kişinin yaşadığı. Evdeki kişi sayısına göre bir koltuk takımı seçmek akıllıca bir karar olur. Fakat sadece ev halkının nüfusuna dayanarak bu kararı vermemelisiniz. Evde bir evcil hayvanın olup olmaması, gelen misafir sayısı ve sıklığı, koltuğun aynı zamanda bir yatak olarak kullanıp kullanılmayacağı gibi bazı önemli etkenler de göz önünde bulundurulmalı. Kanepelerin fiyatı, büyüklüğüne göre farklılık gösteriyor.

2023 Özel tasarım ikili kanepe  Fiyatları: 20.000 tl ile 45.000 tl arasında değişmektedir.

Özel Tasarım Sehpa Fiyatları 2023

Sehpalar da koltuk takımı kadar göze çarpmasa bile, oturma odasındaki en gerekli mobilyalardan biridir. Sehpa seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta sehpanın işlevselliğidir. Oturma odasının geri kalanıyla olan uyumu sağlayabilmek için, sehpa seçimi büyük önem arz eder. Sehpa bütün odayı doldurabileceği gibi, koltuğun yanında ufak yer kaplayan pratik bir mobilya olarak da kalabilir. Zigon sehpa, yan sehpa, orta sehpa gibi çeşitli türler mevcuttur. Fiyatların belirlenmesinde bu farklılıklar önemli rol oynar. Örneğin, zigon sehpa iç içe geçmiş üç veya dört sehpadan oluşur.

özel tasarım sehpa fiyatları 2023

Fabrika üretim Zigon sehpaların fiyatı, minimum 200 TL’den başlıyor. Yan sehpa ise, daha küçük boyuta sahip olan bir çeşittir. Fiyatı, minimum 150 TL’dir. Orta sehpa ise, koltuk takımının merkezinde yer alan ve yeri sabit bir sehpa çeşididir. Öncekilerle karşılaştırıldığında oldukça fazla yer kaplar. Bu yüzden, ortalama fiyatı daha fazladır. Küçük olanların fiyatı ortalama 400 TL’dir. Normal boydaki bir orta sehpanın fiyatı ise 500 ve 2,000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Özel tasarım sehpalar genellikle doğal ağaç, kütük gibi malzemelerden yapılır. Malzemenin doğal olması ve işçiliğinin da daha zor olması nedeni ile bu özel tasarım sehpaların fiyatları Minimum: 2.000 tl’den başlar 10.000 tl’ye kadar çıkar.

Özel tasarım Oda Lamba Fiyatları 2023

Doğal ışık konusunda dekorasyon açısından yapabileceğiniz pek bir şey olmasa bile, yapay ışıklandırmayı hem dekoratif hem de ihtiyaca yönelik bir öğe olarak kullanabilirsiniz. Asma lambalar, okuma lambası, LED ışıklar, kullanabileceğiniz aydınlatma araçlarından bazıları. Bu araçların bir uyum içinde kullanılması, dekorasyonun estetiği açısından çok önemli. Çok fazla ışık kaynağının bir arada kullanılması görüntü kirliliğine sebep olabilir. Lamba fiyatları da doğal olarak çeşidine göre farklılık gösteriyor.

Genellikle odanızda otantik, new age ve ratro tarzının havasını yansıtan ve el işçiliğinin yüksek olduğu bu ürünlerde yine doğal ve değerli ağaçlar ve yüksek kalitede ağaç işçiliği kullanılmaktadır. Özel tasarım şeklinde sunulan Lamba fiyatları 2023’de en düşük 2.500 tl ortalam 8-10.000 tl arasında satılmaktadır.

Özel Tasarım Televizyon Ünitesi Fiyatları 2023

Televizyon ünitesi, oda dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Televizyonu yerleştirirken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, kabloların mümkün olduğunca görünmeyeceği düzenlemeler yapmaktır. Odanın genel estetiğini ve düzenini koruyabilmek için ünite seçimi önemli bir karardır. Televizyon ünitesinin fiyatı, ünitenin büyüklüğüne ve işlevselliğine bağlı. Daha minimal boyutta olan ve çok fazla göze sahip olmayan ünitelerin fiyatı ortalama bir fabrika çıkışı üründe 2,000 TL’nin altında seyrediyor. Daha fazla yer kaplayan ve daha lüks ürünlerden yapılan ünitelerin fiyatları ise 3,000 ve 7,000 gibi fiyatlar arasında değişiklik gösterebiliyor.

televizyon ünitesi fiyatları 2023

Özel tasarım Televizyon ünitelerinin 2023 fiyatları ise 20.000 tl’den başlamakta. Özel işçilik ve kullanılan doğal malzeme ile birlikte fiyatlar da değişkenlik göstermektedir.

Kitaplık

Kitaplık, evin oldukça fonksiyonel bir parçasıdır. Kullanım alanı sadece kitaplarla sınırlı değildir. Oyuncak, DVD, biblolar, bitkiler gibi bazı aksesuarların da saklanabileceği bir alan oluşturur. Bu sayede, belki de evdeki en kişiselleştirilmiş mobilyaların başında gelir. Hem kişinin kendini yansıtmasına hem de estetik bir görüntünün ortaya çıkmasında yardımcı olan kitaplıklar, dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Kitaplıkların fiyatlarına geldiğimizde ise oldukça çeşitli sonuçlarla karşılaşıyoruz. Az yer kaplayan ve raf sayısı az olan dekoratif kitaplıkların fiyatı, 300 ve 600 TL arasında değişiyor. Çok raflı geniş kitaplıklar ise 1,000 TL’den başlayıp, kullanılan malın kalitesine göre fiyat artışı gözlemlenebiliyor.

kitaplik modelleri 2

Özel tasarım kitaplıklar kullanılan malzemeye göre oldukça değişkenlik göstermektedir. MDF ürünlerde 3 bölmeli ve yaklalık 2 metre yükseklikte ve 3 metre genişlikte ( derinlik 50 cm olarak verilmiştir.) Kitaplıkların fiyatları 2023 Temmuz ayı güncel verilerine göre 30.000 tl’den başlamaktadır. ( Kargo ve montaj Dahil.)

Yorumunuzu Girin