Skip links

Dikdörtgen Salon Nasıl Döşenir?

Yapılar bulundukları yere göre konumlandırıldığından her evin tasarımı birbirinden farklıdır. Bazı evlerde salon dikdörtgen bazılarında ise kare şeklindedir. Biz bu makalemizde dikdörtgen şekle sahip olan salonların nasıl döşenmesi gerektiğine dair bilgiler verelim istedik.

Dikdörtgen bir salonunuz varsa en iyi görüntüye sahip olmak için salonu ikiye ayırmanız gerekiyor. Bir tarafta oturma odası bir tarafta ise yemek alanı. Oturma odası bölümünde koltuk, televizyon ünitesi ve küçük sehpalara yer verirken yemek odası bölümünde yalnızca masa sandalye olması yeterli olacaktır.

Yemek tarafı ile oturma tarafını birbirinden ayırırken orantıya dikkat etmeniz gerekiyor. Yani yemek alanını büyük tutarsanız bu durumda sıkışık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Dikdörtgen Salonda L Koltuk Kullanımı

Dikdörtgen salonlarda her türlü koltuk konulabilir, ancak salonun dar ve uzunlamasına olduğunu düşünürsek burada L bir oturma düzeni içerisinin daha dar görünmesine neden olabilir. Ancak geniş bir salonunuz varsa bu durumda L koltuk koyabilirsiniz. Bu sayede hem misafirlerinizle güzel bir oturma alanı oluşturmuş hem de yemek yeme alanına sahip olmuş olursunuz.

Leave a comment