Skip links

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Her insanın dekorasyondaki zevki farklıdır, ancak bir evin dekorasyonunu yaparken bazı standartlar vardır. Bu standartlar uygulandığında mekan içinde şık bir görüntü elde edilebilir. Standartları uygularken önemli olan eşyaların kendi arasında uyumlu olmasıdır. çünkü gerekli olan uyum yakalandığında geçişlerde istenilen şekilde sağlanmış olacaktır.

Dekorasyon yaparken önceliğiniz mekanın rahatlığıdır. Bunun içinde geniş gösteren bir dekorasyon yapılması gerekir. Genişlikte öncelik renk seçimi olmasıdır. Dar bir eviniz varsa seçeceğiniz renk açık olmalıdır. Bu sayede istediğiniz aydınlık ve genişlik sağlanmış olacaktır. 

Klasik dekorasyonda eşyaların fazla olması çok önemli değildir. Çünkü bu tip dekorasyonda öne çıkan şey aksesuarlardır. Eğer aksesuarlar doğru seçilirse evdeki dekoratif iddiayı yakalamış olursunuz.  Klasik ev dekorasyonunda renk tercihi genellikle koyu olur fakat açık bir renk seçilmek isteniyorsa beyaz ve gri gibi renkler daha doğru olacaktır.

Halı ve perdeniz kesinlikle tam uyum içerisinde olmak zorundadır. Bunun için tamamlayıcı renkleri kullanabilirsiniz. Örneğin kırmızı siyah, beyaz siyah gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Daha şatafatlı olsun istiyorsanız o zaman açık maviler, bordolar kullanabilirsiniz. 

Leave a comment