Skip links

Oturma Odalarında Tek Koltuk Modası

Oturma odası günün büyük bir bölümünün geçtiği alan olmasının yanı sıra insanlar kendilerini yorgun argın işten geldikten sonra direk oturma odasına atarlar. Oturma odasında hem dinlenmek hem de güzel vakit geçirmek için uygun mobilyaların seçilmesi gerekiyor. Değişen moda ise oturma odasındaki dekorasyonu artık başka bir alana sürüklemiş durumda. İnsanlar yoğun yaşama inat oturma odasında daha sakinliği tercih ediyorlar. Örneğin tek koltuk modası son yıllarda sık karşılaştığımız bir durum. Nedeni ise oda içerisindeki hareketin daha aza indirilmesidir.

Tekli koltuk kullanmak sakinliği ön plana çıkarırken alanın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Özellikle küçük ve dar oturma odasında tekli koltuk modası vazgeçilmez bir seçenek haline gelmeyi başarmış. Bu tip bir odada misafir ağırlayamayacağınız için dekorasyonda önceliği kendi zevklerinize bırakmanız gerekiyor. 

Tek Koltuk Modasında Açık Renklerin Kullanımı

Koltuk modelleri giderek farklı tasarıma bürünürken renklerde ön plana çıkıyor. Tekli koltuk seçiminde renk konusunda açık tercih her zaman daha faydalı olacaktır. Çünkü açık koltuk mekanın daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

Leave a comment