Skip links

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma odası günün en önemli zamanını geçirdiğimiz anlardır. Ailece toplanma alanı olduğu gibi güzel bir film izlemek içinde tercih ettiğimiz alandır. Oturma odası dekorasyonu yapılırken bu iki ince ayrıntı göz önünde bulundurmalı mobilya, koltuk ve TV ünitesi gibi tamamlayıcı eşyalar seçerken daha hassas olmalıdır.

Oturma odasında ilk dikkat edilmesi gereken koltuk seçimidir. Odanın büyüklüğüne göre L şeklinde bir oturma gurubu da seçilebilir klasik bir oturma grubu da olabilir. Odanın boyutları ne tercih edeceğinizi de belirleyecektir. Eğer geniş bir odaysa bu durumda orta sehpa kullanılabilir, ancak küçük odalarda oturma odası alanın daha da daralmasına neden olacaktır.

Ayaklarınızı uzatıp televizyon izlemek isteyeceğiniz için tekli koltuklara ihtiyacınız olacaktır. Tekli koltuk yine odanın büyüklüğüne göre bir ya da iki tane olabilir. Sehpa seçiminde ise açılır kapanır modeller alanın daralmaması açısından doğru olacaktır.

Perde Seçimi Nasıl Olmalı?

Oturma odasında perde seçimi de dikkat edilmesi gereken husustur. Perdenin modeli ne olursa olsun duvar, halı ve mobilyalarınızla uyumlu olmalıdır.

Leave a comment