Skip links

Popüler Dekorasyon Tarzları Nelerdir?

Evini yenilemek isteyenlerin ilgi duyduğu konu olan popüler dekorasyon, en çok yanıtı aranan sorular arasında bulunuyor. Bir evi dekore edebilmek iyi araştırma gerektiği gibi hayal gücünüzün de yüksek olmasını gerektirir. Bu nedenle parası olan insanların yaptığı şey işi bilen bir iç mimarla çalışmaktır. Peki, kedi başınıza popüler dekorasyon tarzı oluşturmak istediğinizde ne yapmanız gerekiyor?

Klasik Dekorasyon

Adından da anlaşıldığı gibi klasik tarz görmeye alışık olduğumuz ancak modası da hiç bitmeyen bir dekorasyon modelidir. Klasik tarzda kullanılan mobilyalar ve aksesuarlar fazladır. Tekstil seçiminde ise kadife ve ipek gibi kumaşlar ön plana çıkar. 

Modern Dekorasyon

Modern dekorasyonda ise ferahlık ve şıklık ön planda tutulur. Parçaların her birinde sadelik öne alınırken metal ve cam kullanımı fazladır. Karmaşıklıktan uzak olan modern tarzda mobilya seçimi de sade olur.

Bohem Dekorasyon

Bohem dekorasyon tarzı en popüler olanlar arasındadır. Vintage mobilyalarla birlikte tasarlandığında ortaya çok şık ve zarif bir dekorasyon çıkabilir.

Endüstriyel Dekorasyon

Metal kullanımının fazla olduğu bu dekorasyonda özellikle mutfak ön planda tutulur. Abartı ve büyüklük endüstriyel tasarımda ön plana çıkar. Sarkıt lamba ve objeler bu dekorasyonda sıkça tercih edilir.

 

Leave a comment